A felvételiről

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ a 2021/2022-es tanévre

Iskolánk közel 800 fős növendéklétszámával Pécs zenei életében jelentős szerepet tölt be.

Célunk: a zenei műveltség gazdagítása és zeneszerető ifjúság nevelése.

Kiket várunk intézményünkbe?

Az első és második osztályos általános iskolásokat – elsősorban szolfézs előképzőbe. Részükre a hangszeres oktatást abban az esetben tudjuk biztosítani, ha van hely a választott hangszeres tanszakon.

A 3. osztályosok és a náluk idősebbek az elméleti oktatással párhuzamosan megkezdhetik hangszeres tanulmányaikat.

Választható hangszerek

Hegedű, gordonka, gitár, zongora, orgona, harmonika, hárfa, furulya, fuvola, oboa, klarinét, fagott, szaxofon, trombita, kürt, harsona, tuba, ütő, magánének

Előképzőben: heti 2 szolfézs óra (2 x 45 perc).

Harmadik évfolyamtól: 2 hangszeres foglalkozás (2 x 30 perc), 2 szolfézs óra (2 x 45 perc).

Magasabb évfolyamoknál kötelezően választható tárgy: zenekar, zeneirodalom, zeneelmélet, kórus.

Mit nyújt iskolánk?

A tanulmányi idő alatt a növendékek olyan hangszeres tudásra tesznek szert, hogy iskolai szerepléseken, versenyeken, szólistaként, vagy együttesek tagjaiként jól megállják helyüket.

A sikeres művészeti alapvizsga letétele után lehetőség nyílik zenei tanulmányok folytatására a továbbképző évfolyamokon, illetve a Művészeti Szakgimnáziumban, ahol zenei pályára készítik fel a tanulókat.

A tanítás helye

A tanítás a Zeneiskola Rákóczi út 68., és a Dr. Majorossy I. u. 13. számú épületeiben történik.
Kihelyezett tagozataink:

Belvárosi Általános Iskola, Mátyás Király Utcai Általános Iskola,

Mezőszél Utcai Általános Iskola, Jókai Mór Általános Iskola

PTE Deák Ferenc Általános Iskolája, Testvérvárosok Terei Általános Iskola

Az oktatás költségei

Térítési díj (tanulmányi eredménytől függően) félévenként (várhatóan): 6.000 – 9000 Ft, 18 éven felülieknek 21.000 Ft

A hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek számára ingyenes az oktatás.

A vonós és fúvós hangszereket tanulóinknak kölcsönözzük. Könyvtár- kottatár áll a növendékek rendelkezésére.

Jelentkezés 2021 március hónapban (COVID-19 járvány miatt):

• Jelentkezési lap letöltése a zeneiskola honlapjáról

• Jelentkezési lap visszaküldése elektronikusan - kitöltve, aláírás nélkül, Word dokumentumként - erre az e-mail címre: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Felvételi menete

• A hangszerre jelentkezők képességvizsgálata

Április második felére tervezzük. A pontos időpontot telefonon/e-mailben egyeztetjük a jelentkezőkkel. (Helyszín: Pécs, Rákóczi út 68.)

• Határozatok megküldése a jelentkezők számára

A jelentkezés és felvételi sikerességéről, vagy elutasításról értesítést küldünk e-mailben, májusban. Ez a levél tartalmazza majd a beiratkozás módját és időpontját. Beiratkozáskor fizetendő: kulturális támogatás, 4.500.-Ft a hangszeresek számára, 3.500.-Ft szolfézs előképzősöknek.

Szeretettel várunk minden érdeklődő gyermeket, aki vállalkozik a zenetanulás szép feladatára!

Általános tájékoztató

Minden tanévben, tavasszal (általában március hónapban) tartjuk meg központilag a felvételi meghallgatást a következő tanévre mindazok számára, akik meg szeretnék kezdeni zenei tanulmányaikat a Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskolában.

Felvételi meghallgatás (képességvizsgálat)

A képességvizsgálat célja, hogy megismerjük a felvételiző gyermek zenei képességeit, és az alapfokú zeneoktatásban való részvételhez szükséges érettséget. A felvételi a leendő tanuló életkorának és esetleges zenei előtanulmányainak figyelembe vételével történik. A meghallgatást szaktanárok végzik.

A felvételi előtt Felvételi tájékoztatót viszünk a pécsi óvodákba és általános iskolákba, hogy tájékoztassuk az érdeklődőket a zenetanulás lehetőségéről, a választható hangszerekről, a térítési díj várható összegéről és a képességvizsgálat időpontjáról. A felvételit megelőző időszakban a honlapunkról és két épületünk (Rákóczi út 68., Dr. Majorossy Imre utca 13.) hirdetőtáblájáról is tájékozódhatnak az érdeklődők.

A felvételi meghallgatásra a Jelentkezési lap kitöltése után kerül sor.

A felvételi eredménye

A meghallgatás eredményéről szóló határozatot írásban (e-mailben) megküldjük minden jelentkező számára.

A felvett tanulók számára a felvételi határozatot tartalmazó e-mailhez csatolva küldjük a Szülői nyilatkozatot (2 oldalas), amit kitöltve, Word formátumban (aláírás nélkül) kérünk visszaküldeni!

Ez a levél tartalmazza a beiratkozás pontos időpontját is.

Beiratkozás

A Szülői nyilatkozatot a beiratkozáskor kérjük személyesen aláírni! (Nagykorú tanuló esetén a jelentkező írja alá.)

A beiratkozásnál kérjük befizetni a Kultúrális támogatást (3500 Ft-hangszerkölcsönzés nélküli összeg, 4500 Ft – hangszert kölcsönzőknek).

A beiratkozáskor mindenkit tájékoztatunk a tanévkezdéssel kapcsolatban.

Tudnivalók a térítési díjak befizetésével kapcsolatban

Térítési díjbefizetésre a tanév során kétszer kerül sor, októberben (I. félév) és februárban (II. félév). A fizetendő térítési díj összege a tanulmányok megkezdése után függ a zeneiskolai tanulmányi eredménytől. Térítési díjat fizetnek azok a növendékek, akik nem tanulnak más alapfokú művészetoktatási intézményben. Azok a tanulók, akik másik művészetoktatási intézményben is oktatásban részesülnek, ők az egyik helyen térítési díjat, a másik intézményben pedig tandíjat fizetnek.